dümencik yayın akışı

1.

Yayın Akışımıza Abone Olmanız Neden Önemlidir - Ne İşe Yarar ?

RSS çeşitli internet siteleri tarafından yayınlanan haberler, etkinlikler, makaleler vb. içeriklerin tek bir ortamdan topluca izlenebilmesine olanak sağlayan bir içerik besleme yöntemidir. RSS – Real Simple Syndication, RDF Site Summary veya Rich Site Summary (Zengin Site Özeti) kelimelerinin baş harflerinden oluşan kısaltmadır.

Yayın akışımıza abone olarak yeni açılan yolculuk ilanlarından ve Kıbrıs' taki etkinlikler, festivaller gibi güncel haberler hakkında daha kolay ve hızlı bir şekilde haberdar olursunuz.2.

Nasıl Kullanırım ?

İnternette RSS Okuyucu olarak birçok farklı program bulunmaktadır. Biz size kendi seçtiğimiz ikisi masaüstü (chrome tarayıcısı ve firefox) için olan eklentiler ve bir de android için olan bir uygulamayı önereceğiz.

2.1

rssfeederchromeChrome Tarayıcı Eklentisi

İndir


Eğer girdiğiniz sitede rss yayın akışı varsa tarayıcınızın sağ üstünde bulunan rss simgesinde + seçeneği bulunur. "+" seçeneğine tıklayarak aşağıdaki pencereye ulaşın.Resimde gördüğünüz üzere sitemizde yolculuk ilanları ve etkinlikler olmak üzere 2 tane canlı yayın akışı bulunmakta. Bunlardan takip etmek istediğinizi +Follow etmeniz gerekmekte.


Settings(Ayarlar) kısmına gelerek ayarları kendimize göre düzenliyoruz.2.2

rssreaderandroidRSS Reader Googleplay - Android

İndir


2.3

rssfirefoxRSS Reader - Mozilla Firefox

İndirElle yapılandırma için rss adreslerimiz:
1- Yolculuk ilanları için rss adresimiz
2- Kıbrıs' taki festivaller ve etkinlikler için rss adresimiz

Güzelyurt için yolculuk ilanları
Gazimağusa için yolculuk ilanları
Girne için yolculuk ilanları
Lefkoşa için yolculuk ilanları
Lefke için yolculuk ilanları
İskele için yolculuk ilanları