Diğer etkinlikleri gör.


Festivallere dümencik 'le dümenle ! Kıbrıs' ın yolculuk paylaşım projesi. Boş koltuklarınızı doldurun, yolculuk masraflarınızı paylaşın.
Siz de facebook sayfamızı beğenerek bize destek olabilirsiniz.

Yer : Lefke
Tarih : 03 Haziran Cumartesi - 04 Haziran Pazar
Bilgi :

8’İNCİ LEFKE CEVİZ FESTİVALİ


Lefke Turizm Derneği ile Lefke Belediyesi’nin bu yıl 8’incisini organize ettiği Lefke Ceviz Festivali, 3-4 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek.

Lefke Turizm Derneği’nden yapılan açıklamaya göre, festival, 3 Haziran saat 11:00’de Lefke Atatürk Parkı’ndan Çarşı Merkezi’ne kortej yürüyüşü ile başlayacak.Üreticiyi ve üretimi destekleyen bir anlayışla Kıbrıs kültürü ve Lefke’nin yerel özelliklerinin yansıtılacağı festivalde; Lefke Portakal Çemberi’nin açılışı, çok sayıda sanatsal sergi, köy kadın kursu sergisi, nostaljik otobüs ve rehber eşliğinde Lefke tanıtım turu, konserler, nostaljik kıyafet defilesi ve ceviz ağırlıklı ürünlerin satışı yer alacak.

Lefke’nin 2015 ‘te uluslararası cittaslow (sakin şehir) ağına katılmasıyla birlikte, “Sakin Şehir Lefke Sizi Çağırıyor”, “Yeşil Lefke”, “Yavaşlayın !Lefke’desiniz” ve “Acele Etme, Lefke’nin sakinliğini hisset” sloganlarıyla düzenlenecek festivalin görselleri Türkçe, Rumca ve İngilizce olarak üç dilde hazırlandı. Kaynak: 8’İNCİ LEFKE CEVİZ FESTİVALİ 3-4 HAZİRAN’DA


Lefke ceviz ceviz festivali 2017 8. lefke ceviz festivali kktc kıbrıs etkinlikler festivaller konserler bahar şenlikleri


Festival Zamanı Lefke ve civarı yolculukları :
( Yapım aşamasında..)