sss

Sıkça Sorulan Sorular

 • S.S.S.

 • Merhaba

  Aynı güzergaha giden insanları bir araya getiriyoruz. Yolculuklar paylaşılıyor, benzin masrafları düşüyor.

 • Temel

 • Nasıl üye olurum ?

  Facebook hesabınızı kullanarak 20 saniyede üyemiz olabilirsiniz. Sağ üstte Facebook ile bağlan ' a basmanız yeterli.

 • Neden facebook?

  Günümüzde facebook hesabı olmayan nerdeyse yok gibidir. Facebook insanların bir nevi kimlikleri halini aldı. Bu nedenden dolayı daha güvenilir bir sosyal platformda dümenlemek için facebook' u şart koştuk.


  Facebook hesabınızla korkmadan rahat bi' şekilde üyemiz olabilirsiniz. Sizin izin vermediğiniz hiç bir bilgiye ulaşamaz ve kullanamayız.

 • Peki ya güvenlik?

  Dümencik her ne kadar insanlar arası güvene dayanan bir sistem olsa da güvenlik konusunda bizim de getirdiğimiz bazı uygulamalar var. Öncelikle üyelik için facebook hesabını şart koşuyoruz. Facebook hesabı dışında üye olmak için bir yol bulunmamakta. Günümüzde facebook hesapları insanların bir nevi kimlikleri haline gelmiştir. Beraber yolculuk yapacağın kişileri facebook' da inceleyip gözünün tutmadığı kişilerle yolculuk yapmamayı seçebilirsin.


  Kullanıcılarımızın e-posta adreslerini doğruluyoruz. Bu ulaşılabilirlik konusunda güvenilirliği arttıran bir yöntem.
  Ayrıca yakın bir zamanda telefon numaralarını da onaylamaya başlayacağız.
  Yolculuk sonrası verilen oylar da kullanıcıların güvenilirlik puanını oluşturmakta.
  Güvenliğiniz teminatımızdır.

 • YolPuan 'lar nedir ?

  Kullanıcılar yapılan yolculuklara ve açılan ilanlara göre YolPuan' kazanıyor. Sürücülerin kazandığı YolPuan' lar yolculara göre daha fazla. Böylece daha fazla sürücüyü boş koltuklarını paylaşmaya yönlendirmek istiyoruz. Şuanda bu YolPuan' ları kullanabileceğiniz bir yer bulunmamakta. Sitemiz yeni olmasına rağmen hergeçen gün üye sayımız ve buna bağlı olarak açılan yolculuk ilanları artmakta. Yakın gelecekte markaların dumencik.com ' a olan ilgisini ve desteğini göreceksin. Böylelikle biriktirdiğiniz YolPuan ' larla bu markalardan indirim, avantaj ve hediye olarak kullanabileceksin.

 • Ödemeler nasıl yapılıyor ?

  Ödemeler şuanlık sadece elden ele yapılıyor. Tavsiyemiz yolculuk masraf paylaşımında size düşen ücreti yolculuk başlangıcında vermeniz. Tabi bunun sabit bir kuralı yok, tamamen size kalmış. Yolcuların ödeyecekleri ücret önceden belli olduğu için, yanlarında tam para getirmeleri, sürücülerin de her ihtimale karşı yanlarında bozuk para bulundurmaları önerilerimizden.

 • Puanlama neden önemli ?

  Puanlama önemli çünkü kullanıcıların güvenilirlikleri sizin yolculuk sonrası verdiğiniz oylara göre belirlenmekte. Örnek olarak bir sürücü ilanı bulunmakta ve son koltuk kaldı. Bu koltuk için 2 kişi katılma talebinde bulundu. Bu durumda sürücünün bakacağı ilk şeylerden biri sizin güvenilirlik puanınız olacaktır. Aynı şekilde tek yolcu ve 2 sürücü ilanı var. İnsanlar öncelikle güvenilirlik puanı yüksek olan sürücüyü tercih edeceklerdir.

 • Yolculuk masraf payı neye göre belirleniyor ?

  Öncelikle yolculuklardan sürücülerin hiçbir şekilde kazanç sağlamaması hedefimiz. Sürücü motor ve benzin bilgilerini girer. Bu bilgilere ve yolun kilometresine göre biz yaklaşık olarak yakıt masrafını hesaplarız. Sürücüler bu belirlediğimiz ücreti 1,5 katı kadar artırabilirler. Bu da yakıt masrafının; şoförün kullanım alışkanlıklarına, aracın vitesine, aracın bakımına, klima ve benzeri etkenlere göre değişkenlik gösterebilmesindendir. Kişi başı masraf payı; önerilen ücret şoför dahil koltuk sayısına bölünerek bulunur.


  Sürücüler önerdiğimiz ücreti en fazla 1,5 kat artırabilirler fakat isterlerse yolculardan hiçbir ücret almamayı da seçebilirler.

 • Kullanım

 • Yol aramalarımda neden sonuç yok?

  Sistemimiz henüz daha yeni, gün geçtikçe üye sayımız ve buna bağlı olarak da açılan yolculuk ilanları artmakta. Aramalarda sonuç bulamadığınızda yolcu olarak ilan açmanızı öneririz. Bu şekilde sizi ilgilendiren bir ilan olduğunda sizi bundan haber edebiliriz.

 • Düzenli bir rotam var, hergün için yeni bir ilan mı açmam gerekiyor ?

  Hayır, sürücü olarak yolculuk oluştururken düzenli yolculuklar için de ilan açabilirsin. Haftanın hangi günleri ve hangi saatlerinde tekerler dönecekse bu bilgileri tek bir seferlik girip ilanını oluşturabilirsin. Ayrıca düzenli yolculuk ilanlarını istediğin zaman kapatıp tekrar açabilirsin.

 • Yolculuk paylaşımında benden beklenen nelerdir ?

  Eğer sürücüysen, kesinlikle trafik kurallarına uy ve aracını emniyetli şekilde kullan. Önceden kararlaştığınız yere zamanında git. Yolcularını önceden kararlaştığınız yerde indir. Ve yolcularına iyi bak.
  Eğer yolcuysan ilk dikkat etmen gereken araç paylaşımı , kendi özel aracın değil. Bu yüzden geç kalma. Rezervasyonunu son anda iptal etme. Ödeyeceğin parayı önceden hazırla. Aracı temiz ve toplu bırak, aracı hor kullanma. Ve sürücüne iyi bak :)

 • Taraflardan biri yolculuğa katılmazsa ?

  Bu kişileri katılmadı olarak oylarsınız, kişinin güvenilirlik puanı buna göre şekillenir.

 • Gizlilik

 • Gizlilik hakkında

  Sitemizi kullandığınızda, bilgileriniz açısından bize güvenirsiniz. Bu Gizlilik Politikası hangi verileri neden istediğimizi ve bu verilerle ne yaptığımızı anlamanıza yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Bu bilgiler önemlidir. Bu nedenle, zaman ayırıp dikkatli bir şekilde okuyacağınızı umuyoruz.

  Gizlilik Politikamız şu konuları açıklar:

   Hangi bilgileri neden topluyoruz?
   Bu bilgileri nasıl kullanıyoruz?

  Hangi bilgileri neden topluyoruz?
  Sistemimize facebook hesabıyla kayıt yaptığınızda sizden sizin facebook hesabınızdaki herkese açık profiliniz ve e-posta adresinizin bilgilerini istiyoruz.
  Herkese açık profil bilgileriniz zorunlu olarak , e-posta adresi bilgileriniz ise isteğinize bağlı olarak kayıt olurken aldığımız bilgiler.

  Bu bilgileri nasıl kullanıyoruz?
  İsim ve soyisim bilgileriniz açtığınız ilanlarda gözükür. Profil resimleriniz hiçbir şekilde tarafımızdan depolanmaz. Profil fotoğrafınız facebook id' niz aracılığıyla anlık olarak facebook sitesinden çekilir. E-posta bilginiz sayesinde anlık bildirimler tarafınıza iletilir.


  Siz izin vermediğiniz sürece kişisel bilgileriniz 3. taraflarla paylaşılmaz.
 • Kullanıcı Sözleşmesi

 • Kullanıcı Sözleşmesi

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Impedit quidem delectus rerum eligendi mollitia, repudiandae quae beatae. Et repellat quam atque corrupti iusto architecto impedit explicabo repudiandae qui similique aut iure ipsum quis inventore nulla error aliquid alias quia dolorem dolore, odio excepturi veniam odit veritatis. Quo iure magnam, et cum. Laudantium, eaque non? Tempore nihil corporis cumque dolor ipsum accusamus sapiente aliquid quis ea assumenda deserunt praesentium voluptatibus, accusantium a mollitia necessitatibus nostrum voluptatem numquam modi ab, sint rem.

Close